Tävlingsekipage

TÄVLINGSEKIPAGE PÅ PARTILLE BK

Vill du synas här med din hund? Skicka mejl till ami_askim@hotmail.com, märk mejlet med "tävlingsekipage" och bifoga bild + info om dig och din hund samt grenar ni tävlar i.

 

Magleddies Primadonna

"Donna" - Pinscher.

Tävlar:

Utställning - Excellent

Rallylydnad - Nyb 75p

Agilityklass 2 L - AGD1

Hoppklass 2 L - AGHD1

Barmarksdrag - 2a canicross

Viltspår - SE VCH

MH med 1a på skott.

Lilla Enebys Legolas

"Dexter" - Pinscher

Tävlar:

Utställning - SEUCH

Rallylydnad - RLD N

Lydnad - startklass

Agilityklass 3 XL - AGD1

Hoppklass 3 XL - AGHD1

Viltspår - SE VCH, HP

MH med 1a på skott

 

Jonatan & Ami Tingström

 

Therese Albo

Dijontomas Briccolero

"Denver" - Pinscher

Tävlar:

Utställning - NORD UCH, NordJv-15, NO V-16

Rallylydnad - RLD N

Genomfört BPH

Rüdiger Osterloh

Lamborghina "Trixie" -

Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Tävlar:

Agilityklass 3 L

Hoppklass 3 L

 

 

Rüdiger Osterloh

Flottatjärn´s Zazza Of Chicko "Zazza" -

Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Tävlar:

Agilityklass 3 L

Hoppklass 3 L

Bengt Nordberg

"Siri" - Mellanpudel

Tävlar:

Agilityklass 2 M

Hoppklass 2 M

Lydnad - LP1, LP2

"Vera" - Mellanpudel

*** IN MEMORY ***

Tävlar:

Agilityklass 3 M

Hoppklass 3 M

Lydnad - LP1, LP2

 

Maria Bergenholt

Livia Lundbäck

Elin Johnsson

"Electra"

Australien shepherd/border collie

Tävlar:

Agilityklass 1 L

Hoppklass 1 L

Rallylydnad - RLDN, RLDF

"Egon" - Chinese crested powder puff

*** IN MEMORY ***

Tävlar:

Agilityklass 2 S

Hoppklass 2 S

"Kasino" - Chinese crested powder puff

Tävlar:

Agilityklass 2 S

Hoppklass 2 S

Good Girl´s Runaway "Tetra", Parson russell terrier.

Tävlar:

Agility klass 3 S- Se Agch

Hopp klass 3 S - Se(hopp)ch

MH med 1a på skott

Good Girl´s Flawless "Prisma", Parson russell terrier.

Tävlar:

Agilityklass 3 S - Se Agch

Hoppklass 3 S

BPH med skott

Petra Edlander

"Selma", cocker spaniel

Tävlar:

Rallylydnad - Nyb 99p

Lydnadsklass 1

Viltspår - GK anlag

Malin Bjurquist

"Mara", Dobermann

*** IN MEMORY ***

Tävlar:

Lydnadsklass 1

Bruks

MEDLEMSKAP:

 

Medlemsavgift per år:

Ordinarie 575:-

 

Medlem i annan

SBK klubb 175:-

 

Familjemedlem 175:-

 

Postgirokonto

43 89 68 -0.

 

 

 

Jeanette Hellberg

Traumer's Fridolf "Dexter", dansk-svensk gårdshund

Tävlar:

Lydnad - uppflyttad klass 3

Rallylydnad - RLDN, RLDF, tävlar avancerad klass

Viltspår - SEVCH

Nosework

 

Jeanette Gyllenros

G-diggers Yatzy "Yatzy",

Mellanpudel

Tävlar:

Agility klass 2 M

Hopp klass 1 M

Viltspår - GK anlag

Nosework - Gk doftprov

 

 

Lotta Danielsson

Nostryffelns Sandro "Joji", Lagotto

Tävlar:

Utställning - Exc, CK

Lydnad - LP1, LP2

Rallylydnad - RLD N, RLDF, RLD A,

RLD M

 

Jeanette Gyllenros

Ten-Sharp´s Sporty Spice "Timba", dvärgpudel

Tävlar:

Utställning - Exc, CK, R-cert

Agility klass 1

Hopp klass 1

Viltspår - GK anlag

Nosework - Gk doftprov

 

 

Sandra Holmgren

Lundens bellagotto Anne Bonno ”Lilo” - Australian shepherd

Tävlar:

Rallylydnad: RLD N, RLD F, tävlar i avancerad klass

Agilityklass 2L

Hoppklass 2L

 

Matilda Olin Bergström Sheltiebeautys Meryl Streep "Leia", Shetland sheepdog

Tävlar:

Rallylydnad : RLDN, RLDF, RLDA Agilitklass1M

Hoppklass1M

Lydnasklass1

Thérese Albo

Door Keepers Nothing Else Matters "Makea" - Australian Shepherd

Tävlar:

Utställning - 3 CERT, BIM

Lydnad - LP1, LP2, uppflyttad elit

Rallylydnad - RLD N, RLD F

Agilityklass 2 L - en pinne

Viltspår - SE VCH

Bruks - Uppflyttad lägre klass spår

MH med 1a på skott

Jenny Helgesson

HM-Bojs Euphoria "Sally",

Jack russle terrier

Tävlar:

Utställning - CK

Agility klass 1 S

Hopp klass 1 S

Viltspår

Elin Svantesson

Sheltieriffic Blueberry Pie ”Valle” - Shetland sheepdog

Tävlar:

Rallylydnad: RLD N, RLD F, tävlar i avancerad klass

Agilityklass 3L

Hoppklass 3L

Lovisa Martinsson

Kopets Red And Tan Dreami "Drimi", Kelpie

Tävlar:

Heelwork to Music - SE HtMCh

Freestyle - SE FreeCH

Rallylydnad - RLDN, F, A

Lydnad - Tävlar klass 3

Bruks - Godkänd appellklass spår

Rallylydnad - RLDN

Viltspår - GK anlag

 

Guld U-SM HtM 2015

Guld U-SM appellklass spår 2015

Guld U-SM HtM 2016

Silver U-SM Freestyle 2016

Silver U-SM Lydnad 2016

 

 

Fiona Lövdinger

Ella, dvärgpudel

Tävlar:

Agility klass 3 S - SeAgCh.

Hopp klass 3 S - Se(hopp)Ch

SM Guld 2017 - Small

NM Brons 2017 - Small

 

Uttagen till Team Sweden för World Agility Open 2017

Uttagen till Svenska Landslaget 2017 där vi ska tävla Nordiska Mästerskapen (Sverige), European Open (Italien) och Världsmästerskapen (Tjeckien)

Lagguld till Team Sweden på World Agility Open 2017

Biathlon silver individuellt på World Agility Open (och därmed direktkvalad till World Agility Open 2018)

Carina Bergek

Rävrackans Nasti "Nasti", Finsk lapphund

Tävlar

Rallylydnad -RLDN RLDF

Lydnadsklass 1

Viltspår - SEVCH

Nosework

Specialsök

GK vallprov

Fiona Lövdinger

Lilja, Toypudel

Tävlar:

Agility klass 3 XS - SeAgCh

Hopp klass 3 XS - CERT

SM Brons 2017 - XS